AGRO Sviluška STOP 2x 2 g - insekticid

Selektivní kontaktní insekticid ve formě smáčitelného prášku k hubení svilušek na révě vinné, okrasných rostlinách a dřevinách, hrušních, jahodníku, rybízu, angreštu, maliníku, ostružníku, rajčatech. baklažánu, paprikách, melounech, tykvích, okurkách a cuketách. hloubkově působí na vajíčka, larvy, nymfy a dospělce svilušek.

Účinkuje 50 - 70 dní. 

Díky praktickému balení se sáčkem rozpustným ve vodě, stačí pouze nalít vodu do rozprašovače a pak už jen aplikovat. 2 sáčky vystačí na  4 - 5 litrů aplikační tekutiny.

Položka byla vyprodána…
Objednáno
Kód: 7069
89 Kč / ks 73,55 Kč bez DPH
Kategorie: OKNO DO ZAHRADY
Hmotnost: 0.032 kg
Položka byla vyprodána…

Hloubkově působí na vajíčka, larvy, nymfy a dospělce svilušek.

Účinkuje 50-70 dní.  Aplikuje se v 4,5., 6., 7., 8. a 9. měsíci.

Použití : Praktický sáček rozpustný ve vodě - zalijete sáček vodou a můžete používat.

Ochranná lhůta se pohybuje v rozmezí 1 až 42 dní dle typu rostliny

Aplikuje se v 4,5., 6., 7., 8. a 9. měsíci.

Balení je určeno pro neprofesionální uživatele.

Použití: Praktický sáček rozpustný ve vodě - zalijete sáček vodou a můžete používat

Před použitím si přečtěte návod uvnitř balení.

Skladujte v suchu v uzavřených obalech odděleně od potravin, krmiv, atd. Chraňte před vlhkem a přímým sluncem.

AGRO - česká kvalita pro zahrádkáře

Přípravky značky AGRO se mohou pyšnit prvotřídní kvalitou a vynikající funkčností. Z široké produktové řady si vybere každý zahrádkář, ať už hledá řešení konkrétního pěstitelského problému, nebo jen chce dopřát svým rostlinám trochu extra péče. Výrobky AGRO jsou výsledkem dlouhodobého laboratorního vývoje a mnohaletých zkušeností, díky kterým se vašim zahradám a zahrádkám dostane profesionální péče za příznivou cenu.

 VAROVÁNÍ 

Vysoce toxický pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky. Dodržujte pokyny pro používání, abyste se vyvarovali rizik pro lidské zdraví
a životní prostředí.

Řiďte se pokyny na příbalovém letáku, který je součástí balení. Účinná látka: hexythiazox

Svilušky patří mezi roztoče, ovšem na rozdíl od jiných jsou viditelné i pouhým okem. Velikost svilušek je 04 až 06 mm. Jde o jednoho z nejčastějších a nejnebezpečnějších škůdců. Zbarvení mají zelené až šedozelené se dvěma tmavýma skvrnami na zadečku. Přezimující samice mají oranžovou, nebo červenou barvu. Svilušky se rozmnožují vajíčky, které samičky kladou na listy a mají mnoho generací do roka. Ve vytápěných prostorách se rozmnožují rychle a celoročně mohou mít až dvacet generací.

Napadení sviluškami poznáme podle povátých listů, na kterých vznikají žluté difúzní skvrny šířící se podél nervatury listů. Dalším znakem jsou svinuté okraje listů a žloutnutí listů. Silně napadené rostliny jsou nakonec opředené sametovou pavučinkou.

Svilušky škodí sáním na spodní straně listů. Nové výhony jsou pak zakrnělé, listy hnědnou a zasychají. Silně napadené rostliny shazují listy. Svilušky škodí prakticky na všech pěstovaných rostlinách a patří právě k nejčastějším škůdcům pokojových rostlin. V zimních zahradách napadají prakticky všechny okrasné rostliny a nebezpečná jsou také pro bonsaje.

Jako prevence funguje rosení rostlin, jelikož svilušky nesnáší vlhkost. Výskyt svilušek je třeba zjistit co možná nejdříve a napadené rostliny ošetřujeme chemickými postřiky, takzvanými akaricidy. Postřiky většinou nehubí vajíčka, proto se musí dvakrát opakovat v intervalu 5 až 7 dnů. Stříkáme přitom rub i líc listů. U rostlin, které jsou velmi silně napadené (jsou již opředeny pavučinkou a jsou silně posáté) nemá ochrana žádný smysl, nejlépe je tyto rostliny bez milosti vytrhnout ze substrátu a hodit do kamen. V této fázi se sviluška pomocí pavučiny a proudění vzduchu rozšiřuje na další rostliny. U slabě napadených rostlin můžeme listy na rubu i líci omýt v silném roztoku vody s jarem a poté použít postřik. Biologickou ochranou ve sklenících nebo zimních zahradách je dravý roztoč Phytoseiulus persimilis.


(Zdroj:ceskestavby.cz)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: