CocoStar Brick briketa - kokosový substrát - 11 L

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: 6420
59 Kč / ks 48,76 Kč bez DPH
Kategorie: OKNO DO ZAHRADY
Hmotnost: 0.8 kg
Položka byla vyprodána…

Rozměry brikety 20x10x5,5cm, váha před rehydratací 0,75kg.

Na přípravu 11 litrů kokosového substrátu z CocoStar Brick 11L potřebujete jen 3 litry vody.

Kokosová vlákna do tohoto lisovaného substrátu jsou v průběhu sofistikované výrobní metody zcela promyta čistou vodou a jeho pH upraveno na hodnotu 6,4.

Obsahuje Trichodermu, prospěšnou houbu, která podporuje růst kořenů a současně zamezuje škodlivým houbám kořeny ohrožovat. Trichoderma nejenže chrání rostlinu před škodlivými plísněmi, ale podporuje tvorbu kořenů rostlin a zlepšuje jejich schopnost zpracovat živiny v půdě. Když má rostlina bohatý kořenový systém a dokáže spotřebovat všechny dostupné živiny, poznáme to na silné stavbě její nadzemní částí, rychlém růstu a tvoření větších květů i plodů.

Použití :  Kostku položte do dostatečně velké nádoby, přilijte 3 l vody a nechte vodu nasáknout. 

Protože se jedná o přírodní produkt, může se výsledná velikost jemně lišit, ale vždy bude mít minimálně 11 l.

Kokos lze hnojit stejně, jako jakékoliv jiné hydroponické pěstební médium a hnojiva se přidávají do každé zálivky (na rozdíl od pěstování ve většině půdních substrátů).  kokos je velmi univerzální médium, které je v přírodě odbouratelné. Pokud tedy chcete po sklizni kokos vyhodit, můžete ho hodit na kompost nebo uložit někde v přírodě, kde brzy splyne s normální zeminou. Jednou z nejpodstatnějších výhod pěstování v kokosu je to, že můžeme zvolit hned několik způsobů zavlažování. Kokos jednak dobře saje vodu, což ho činí médiem vhodným pro ruční zavlažování, ale nezadržuje ji tolik jako zemina, takže je možné ho použít jako médium pro hydroponické pěstování.

Výhodou kokosu je mimo jiné možnost jeho opětovného použití. Médium stačí po sklizni zbavit větších zbytků kořenů rostlin a pořádně ho propláchnout vodou s enzymy. Nikdy se nepodaří k opětovnému použití vyčistit 100 % použitého kokosu, ale množství, které vyhodíte s kořeny, a dalšími zbytky není nijak zásadní. Při pečlivém propláchnutí a vyčištění můžete kokos použít i třikrát za sebou.  

Produkt je vyrobený v Německu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: