Jogurtová kultura - Bio Yogurt

Obsahuje 10 kapslí po 250 gramech.

Z 1 kapsle vyrobíte 1-2 litry bifido acidofilního jogurtu, fermentovaného mléčného výrobku, který kombinuje probiotický účinek vybraných kmenů Bifidobacterium a Lactobacillus.

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: 6127
240 Kč / ks 214,29 Kč bez DPH
Kategorie: DOMÁCÍ VÝROBA POTRAVIN
Hmotnost: 0.05 kg
Položka byla vyprodána…

Podmínky skladování:
2 roky při teplotě od 0 do 10 °C nebo
1 rok při teplotě do 20 °C na suchém,
tmavém místě, mimo sluneční světlo.
Datum spotřeby je vyznačeno na spodní
části obalu. Neskladujte otevřené sáčky.

Dávkování:
Každý sáček je určen k naočkování 1 až 5 litrů mléka.
Každá kapsle je určena k naočkování 1 až 2 litrů mléka.

Způsob přípravy:
Zahřejte mléko (1 až 5 litrů) na 95 ºC, udržujte na této teplotě min. 15 minut, potom ochlaďte na 38 - 40 ºС. Přidejte startovací kulturu z jednoho sáčku nebo 1 kapsli (kapsli nerozdělávejte) a dobře promíchejte, aby se rozpustila. Nádobu s naočkovaným mlékem zabalte, případně zabalenou vložte do termoboxu. Naočkované mléko nechte bez míchání kysat při teplotě 45 ºC po dobu 8 - 10 hodin. Po té nádobu opatrně (bez třepání či míchání) vyjměte z termoboxu a vložte do lednice. Po ochlazení na 10 ºC je produkt připraven ke spotřebě. Kvalita hotového výrobku závisí na kvalitě použitého mléka. Pokud nejste s výsledkem spokojeni, použijte jiné mléko.

Složení:
Minimálně 1,1 miliardy životaschopných buněk na gram: Lactobacillus bulgaricus, Streptococcus thermophilus, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium infantis, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium breve, Bifidobacterium adolescentis.

Bifido acidofilní jogurt je fermentovaný mléčný výrobek, který kombinuje probiotický účinek vybraných kmenů Bifidobacterium a Lactobacillus. Startovací kultura GENESIS TM pro tento jogurt obsahuje symbiotickou kulturu pro výrobu bulharského jogurtu obohaceného o jedinečný komplex Bifidobacterium sp. a Lactobacillus acidophilus.

Bifidobakterie hrají důležitou roli pro udržení optimálního zdravotního stavu lidského těla. Jsou nezbytnou součástí přirozené střevní mikroflóry od útlého věku. Jejich schopnost projít žaludeční bariérou, implantovat se na stěny střeva a potlačit nežádoucí mikrobiální druhy z nich činí skutečné sanitáře střevního traktu. Lactobacillus acidophilus vyrábí antibiotické látky (Acidophilin a Lactocidin) a inhibuje nežádoucí mikrobiální druhy (Salmonella, Shigella, Staphilococcus aureus, Escherihia). Jejich metabolická aktivita pomáhá detoxikovat tělo a stimulovat imunitu.  Konzumace mléčných výrobků s aktivními bifidobakteriemi a laktobacilem je ideální způsobem, jak udržovat rovnováhu střevní mikroflóry.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: